літературні посиденьки

"Як дитиною бувало..."          Творчість Лесі Українки — видатне явище світової культури.
Геній Лесі Українки розкрився перед світом насамперед у високохудожньому звучанні національної ідеї, гарячій любові до рідного краю, яка полягала в обороні прав народу до незалежною національного і державного життя. Свої думки і свої ідеї вона зуміла ввести у високу мистецьку форму, шо чарує багатством поетичних образів і музикою поетичного слова. Поетеса вийшла за межі традиційних тем. ЇЇ творчість охоплювала широке поле світових мотивів, тому стала вагомим художнім здобутком світової культури.
Леся Українка зростала під впливом казкової волинської природи, рідного слова, пісні, народної традиції, любов до якої була прищеплена насамперед матір'ю Оленою Пчілкою. Духовне збагачення поетеси відбувалося під впливом висококультурних родин Старицьких, Лисенків, дядька по матері М. Драгома-нова. Її талант розвивався завдяки природній спостережливості та глибокому потягу до знань. Усі ці чинники допомогли їй сягнути мистецьких вершин, стати письменницею європейського і світового масштабу. 
         Цього року ми відзначаємо 145 років від дня народження нашої славетної землячки Лесі Українки. Саме тому в нашій бібліотеці  25 лютого пройшли літературні посиденьки: "Як дитиною бувало...". На цей захід ми запросили учнів  3-го класу гімназіїї № 23. 
Захід розпочався з віршованих рядків Лесі Українки.

Хотіла б я піснею стати
                                                           У сюю хвилину ясну,
Щоб вільно по світі літати,
Щоб вітер розносив луну.
Щоб геть аж під яснії зорі
Полинути співом дзвінким,
Упасти на хвилі прозорі,
Буяти над морем хибким.
Лунали б тоді мої мрії
І щастя моє таємне,
Ясніші, ніж зорі яснії,
Гучніші, ніж море гучне.

 Бібліотекар старшого абонементу Шпаківська Світлана познайомила дітей з книгами, присвяченими життєвому і творчому шляху видатної поетеси.На початку заходу учні дізналися про деякі цікаві факти з  дитинства Лесі Українки.


Також переглянули короткий документальний фільм: "Леся Українка".

Діти прийняли активну участь у заході. Вони підготували віршовану композицію за творами Лесі Українки: "На крилах пісень".Крім того, діти переглянули цікавий буктрейлер: "Леся Українка".
Бібліотекар провела з учасниками літературних посиденьок тестування "Дитинство Лесі Українки". та гру "Так чи ні".

Учні були активними учасниками заходу і давали правильні відповіді. 
Наостанок заходу діти прослухали пісні,покладені на вірші Лесі Українки.

    

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Творчість братів Грімм

ВЧИМОСЯ ГОВОРИТИ КОМПЛІМЕНТИ

Всесвітній день захисту тварин